בניה חכמה

העולם מתקדם ולא מפסיק לחדש לנו טכנולוגיות מתקדמות שמאפשרות שיפור בחיי היום יום ותפעול קל ונוח יותר של המטלות שעלינו לבצע במהלך שגרת החיים השוטפת. אחד המושגים המדוברים ביותר בתקופה האחרונה זה בינה מלאכותית, כולם מנסים לנבא את השינוי שעתיד להגיע אלינו בעקבות פיתוח בינה מלאכותית והטמעת הטכנולוגיות שהיא מייצרת במגוון רחב של אמצעים. גם התחום של בניה חכמה יושפע רבות מהכיוון שאליו הטכנולוגיה והחדשנות מובילים אותנו, ורואים את תחילתו של התהליך כבר היום כשהבית החכם הופך להיות בית אוטונומי גאון.

מה זה אומר בניה חכמה ?

יש מגוון נושאים שבהם יכולה לבוא לידי ביטוי בניה חכמה, זה יכול להיות קשור לניצול נכון של המשאבים הטבעיים תוך כדי בניה תרמית ושמירה על פנים הבית מהשפעת החום או הקור שמחוצה לו, וזה יכול להיות קשור לשילוב אלמנטים חכמים במהלך הבניה כדי שאלו יעמדו לרשות דיירי הבית ויאפשרו להם איכות חיים גבוהה יותר. באופן כללי, ניתן לומר שבנייה חכמה היא שילוב של כל הגורמים שמעורבים בתהליך הבנייה של הבית ובזכותם הבית יהפוך לחכם יותר ויאפשר לבעלי הבית יעילות גבוהה, תוך כדי שימוש באמצעים טכנולוגיים חדישים ומתקדמים.

את המהלך של שילוב בניה חכמה בישראל מובילות מן הסתם חברות הבניה, אך קצב ההתגברות המהיר של בניה חכמה בישראל הוא תוצאה ישירה של הביקוש הרב מצד הצרכן הישראלי. הצרכן הפרטי בישראל דורש יותר והוא יודע שזה מגיע לו, לכן כל חברות הבניה התחילו לשלב כבר בתכנון האדריכלי של הבניינים, במהלך יצירת התשתיות לדירות, את כל מה שנדרש על מנת לספק בתים חכמים שמבוססים על בניה מתקדמת שכוללת תכנון בית חכם.

בית חכם למגזר הפרטי

אם מדברים על תכנון בית חכם למגזר הפרטי, הדבר הראשון שצריך לעשות זה חיבור כל מערכות הבית לממשק ניהול קל ונוח לשימוש בטלפון הנייד. אנחנו מחוברים לטלפונים הניידים שלנו בכל רגע נתון בשבוע, ובזכות מגוון רחב של אפליקציות הטלפון הנייד מאפשר לנו לבצע פעולות רבות בצורה קלה ונוחה מאוד. אם רוצים לייצר בניה חכמה שמיועדת למגזר הפרטי, אין ספק שחייבים לחבר את המערכות החכמות של הבית לטלפון הנייד.

בניה חכמה צמודת קרקע תאפשר מערכות אבטחה עם סנכרון לטלפון הנייד, כך תוכלו להשגיח על הבית גם כשאתם נמצאים רחוק ממנו, אפילו אם אתם בחופשה בחוץ לארץ. אבל תכנון בית חכם למגזר הפרטי לא מסתכם רק בענייני אבטחה, גם השליטה בתאורה ובמזגן, בפתיחה או סגירה של התריסים החשמליים בבית, כל אלו חייבים להיות מחוברים גם הם לאמצעי שליטה קל ונוח לשימוש דרך הטלפון הנייד.

בית חכם לסקטור העסקי

הדרך של בניה חכמה אמנם התחילה בפרויקטים של בניית בתים פרטיים חכמים לסקטור הפרטי, אך חלק מהמהלך הכללי של בניה מתקדמת בישראל היה הטמעת הסטנדרטים הגבוהים האלו גם עבור המגזר העסקי. תכנון בית חכם לסקטור העסקי יכלול כמה שדרוגים חדשניים שיאפשרו יצירת משרדים חכמים שמעבר לנוחות הרבה שתהיה בהם, האלמנטים החכמים יאפשרו לכם לחסוך כסף בהוצאות התפעול של המשרד. בכל משרד תוכלו למצוא את העציץ שהתייבש כי שכחו להשקות אותו, או שהטמפרטורה תהיה קרה או חמה מידי וכולם עסוקים מידי בכדי לקום ולהתאים את הטמפרטורה במזגן למה שצריך – את כל אלו תכנון בית חכם לסקטור העסקי פותר.

בניה מתקדמת חכמה למגזר העסקי תכלול מנעולי דלת חכמים, שכוללים עינית עם מצלמה שמאפשרת בקרה לבעלי העסק על כל מי שנכנס או יוצא מהמשרד. אם העובד האחרון שיצא מהמשרד שכח לכבות את האורות, המערכת תכבה אותם לבד או שתוכלו אתם לכבות אותם דרך ממשק התפעול שמחובר אליכם לטלפון הנייד. הטמפרטורה במזגן תשתנה לבד בהתאם למה שתגדירו כטמפרטורה רצויה ואם אתם בדרך למשרד עם לקוח שמגיע אליכם לפגישה, תוכלו להדליק את המזגן ואת התאורה כבר מהדרך כדי שהרושם הראשוני שיוצר בעת הכניסה יהיה הכי טוב שיש.

בניה טכנולוגית מתקדמת

בסופו של דבר בניה חכמה בישראל היא שילוב כל האמצעים הטכנולוגיים הכי חדישים ומתקדמים שיש, יחד עם חומרי הבניה שמאפשרים לנו ניצול נכון של האנרגיה והתשתיות הטבעיות. אם שימוש בדוד שמש יעזור לנו לחסוך בחשמל, אז הוא תורם לנו והוא צריך לבוא בחשבון בעת שלבי התכנון של כל בניה מתקדמת. כל מה שעוזר לנו להיות חכמים יותר ולנצל טוב יותר את המשאבים שעומדים לרשותנו, הוא חלק בלתי נפרד מבנייה חכמה – בין אם זה אמצעי טכנולוגי שעוזר לנו לשלוט במערכות הבית ובין אם זה אמצעי אחר המשמש לבניה בטוחה או עמידות מפני בלאי.

צור איתנו קשר