בית אוטונומי

כל מי שמחפש לקנות דירה חדשה רוצה כמובן להשיג את הדיל הטוב ביותר. קבלי הבניין בישראל כבר יודעים מזמן שהחובה להתחדש ולהציע לצרכנים את הדירה הטובה ביותר – מוטלת עליהם בלבד. בשוק תחרותי כל כך ובמיוחד בתקופה כזו שבה ענף הנדל"ן חווה טלטלות רבות ואף אחד לא בטוח לאן הדברים הולכים, רכישת בית חדש מצריכה הצעה משתלמת במיוחד כדי שהצרכן הפרטי ידע שבמידת הצורך הוא יוכל למכור את הדירה במחיר טוב יותר ממה שהוא בעצמו קנה. חברות בנייה מציעות לציבור סטנדרט משודרג של דירות חדשות למכירה ואף משפרות את ההצעה במגוון רחב של שדרוגים, בניהם בולט במיוחד כל הנושא של פתרונות בית חכם.

יש מי שיציעו בית חכם אוטומטי ובהמון מקרים של בניית בתים פרטיים חכמים החברות ישלבו גם מערכות בית חכם אלחוטי, אך מדובר בפתרונות בית חכם שהציבור כבר מכיר ועם הזמן שחולף זה עושה על הצרכנים פחות רושם. חברת לוינשטין החליטה לעשות צעד חשוב בנושא והיא הכניסה סטנדרט חדש וחכם במיוחד, אותו היא משלבת גם בבניית בית חכם למגזר הפרטי וגם בבניית בית חכם לסקטור העסקי, מדובר בשדרוג משמעותי שהופך את הבית החכם לבית גאון – או כפי שהוא נקרא בשפה המקצועית – בית אוטונומי.

מה זה בית אוטונומי ?

מערכת בית אוטונומי היא בעצם פיתוח משודרג של מערכת בית חכם כפי שהייתה מוכרת לנו עד היום, זו מערכת גאונה שיודעת למדוד את תנאי השטח ולקבל החלטות בעצמה בהתאם לנתונים שזוהו על ידי חיישני המערכת. הבית האוטונומי יחליט לבד מתי להדליק או לכבות את אחת ממערכות הבית, בהתאם להגדרות שאתם תחליטו מראש כמועדפות עליכם. הבית הגאון כולל כל מה שקיים בפתרונות בית חכם סטנדרטיים – חיבור של המערכת לטלפון הנייד, ממשק שמחבר בין מערכות שונות של הבית ומאפשר סנכרון בניהן ועוד, אבל יש בו כמה שדרוגים משמעותיים שלא תוכלו למצוא באף מערכת בית חכם והם ייחודיים אך ורק למערכת המשוכללת של בית אוטונומי.

מערכות הבית האוטונומי

מערכות הבית האוטונומי, שחברת לוינשטין מציגה במסגרת סטנדרט הבנייה שלה עבור בניית בתים פרטיים חכמים למגזר הפרטי ועבור בניית משרדים חכמים לסקטור העסקי, פועלות באמצעות חיישני זיהוי ששולחים התראה ברגע שהם מזהים שינוי כלשהו בנתונים שהם קולטים. המערכת של הבית האוטונומי כוללת חיישני אקלים, חיישני תנועה, חיישני זיהוי לאבטחה, חיישני תאורה, חיישני ניטור, חיישני מגע, חיישני מדיה, חיישני מצוקה ועוד.. כל החיישנים מודדים באופן קבוע את הפרמטרים שהם אמורים לזהות ובמידת הצורך הם שולחים אותות ועדכונים למערכות ההפעלה של הבית החכם, ממש כמו האותות שהגוף שולח למוח כדי שיקבל את ההחלטה כיצד לפעול. הטכנולוגיה החדשנית של הבית הגאון מאפשרת שדרוג אדיר ביכולות שעומדות לרשות דיירי הבית ובעצם היכולת האוטונומית של הבית היא הופכת אותו מבית חכם לבית גאון.

חיישני אקלים

חיישני האקלים של מערכת בית אוטונומי מודדים את תנאי האקלים מחוץ לבית ובתוכו, ובהתאם לזה מאפשרים למערכת להחליט איך לפעול בכמה נושאים שונים. הזיהוי של חיישני האקלים יאפשר הגדרות של סגירת או פתיחת התריסים בבית, בהתאם למצב השמש בחוץ, אך הוא גם יאפשר קבלת הוראה מתי צריך להשקות את העציצים כדי שלא יתייבשו ואפילו מתי צריך להדליק את המזגן בבית כדי שהטמפרטורה תהיה מדויקת למה שרצוי לכם ברגע שאתם חוזרים הביתה מהעבודה.

חיישני תנועה

חיישני התנועה של מערכת בית אוטונומי מאפשרים זיהוי של מיקום בעל הבית ותנועה שלו – גם בתוך הבית וגם מחוצה לו. חיישני התנועה יוכלו לזהות מתי אתם נמצאים בכיוון נסיעה בדרך הביתה ובהתאם לזה, ולאחר סנכרון עם חיישני האקלים בנוגע לטמפרטורה הקיימת בבית, לקבל החלטה בנוגע להפעלת המזגן. חיישני התנועה יכולים גם להחליט להדליק את האור בשירותים ברגע שמישהו נכנס אליו בשעות הלילה או לשלוח לכם התראה לטלפון הנייד ברגע שמישהו עומד מחוץ לדלת הבית שלכם.

חיישני זיהוי לאבטחה

חיישני הזיהוי שמשמשים לצורכי אבטחה במערכות הבית האוטונומי, כוללים זיהוי לפי טביעת אצבע כדי לפתוח את דלת הבית והם כוללים גם חיישנים שיודעים לזהות נזילות במערכת האינסטלציה של הבית. המערכת שמאפשרת זיהוי לפי טביעת אצבע מוכרת כיום בזכות השימוש בה ברכבי יוקרה, אך מאחר והיא מונעת את רוב המקרים של ניסיונות פריצה לבית גם במערכות הבית האוטונומי החלו להשתמש בה. חיישני זיהוי לאבטחה הם בעצם הגדרות שמתקבלות מכל סוגי החיישנים השונים בבית, כאשר מצבים מסוימים הוגדרו כמקרי אבטחה שמצריכים בדיקה, כמו לדוגמה מצב שמישהו עומד מחוץ לבית שלכם או שחיישני התנועה זיהו תנועה בתוך הבית בשעה שחיישני המיקום מזהים שאתם נמצאים מחוצה לו.

חיישני תאורה

חיישני התאורה ידעו להחליט לבד האם התאורה בבית מספקת לצרכים שלכם, בהתאם לסנכרון שנעשה מול חיישני האקלים לגבי פתיחת או סגירת התריסים בשעות היום ובהתאם לאופי התאורה שאתם מעדיפים שתהיה בבית בשעות מסוימות. ניתן להגדיר תאורה מעוממת לשעות הערב ותאורה שונה למהלך שעות היום או במשך הלילה, כאשר חיישני התאורה יכולים להחליט על הפעלת מצב התאורה ברגע שחיישני התנועה מאותתים להם על נוכחותכם במקום או לפי מצב אוטומטי רצוי שהגדרתם להם מראש.

הבית הגאון של לוינשטין

הבית הגאון של לוינשטין מאפשר לכם להשתדרג לקדמת הטכנולוגיה ולא להסתפק בקבלת דירה חכמה שמספקת פתרונות בית חכם סטנדרטיים, מעכשיו אתם יכולים לקבל דירה גאונה וליהנות מכל היתרונות של בית אוטונומי שהוא בעצם הבית הכי גאון שקיים היום בענף הנדל"ן המקומי. אם אתם חוששים שהשדרוג הזה יעלה לכם המון כסף ומדובר במותרות לעשירים בלבד, הסירו דאגה מלבכם כי מערכות בית אוטונומי הם חלק מהמפרט הבסיסי שחברת לוינשטין מציעה בדירות בפרויקטים החדשים שלה – והמחיר של הדירות נשאר אותו הדבר בדיוק.

חברת לוינשטין קשובה לצורכי הלקוחות שלה ומקפידה תמיד לעמוד בחוד החנית של החדשנות והמקוריות של בניה חכמה בישראל, כך במסגרת תכנון בית חכם שיתאים לצורך של הלקוחות בחדשנות וקדמה, נוצר הרעיון שבעקבותיו הומצאה הטכנולוגיה של בית אוטונומי חכם, שהוא הבית הכי גאון בישראל וכל לקוחות לוינשטין יכולים ליהנות ממנו כסטנדרט.

צור איתנו קשר